Dang, Sivrisinek Kaynaklı Bir Virüs Enfeksiyonudur

- Jan 05, 2021-

Dang humması, sivrisinek kaynaklı bir virüs enfeksiyonudur


Dang humması salgınlarındaki en kötü dang humması salgını? Yeni koronavirüsün salgın önlenmesi sırasında nasıl önlenmeli?


Dang, sivrisinek kaynaklı bulaşıcı bir hastalıktır ve çoğunlukla dişi aedes aegypti sivrisineklerinden, fakat aynı zamanda&çiçek sivrisinek olarak da bilinen dişi Aedes Albopictus tarafından da geçer." ;. Virüs insanlara sivrisinek ısırıkları yoluyla bulaşır ancak insandan insana bulaşmaz. Bu nedenle," dang hummasının havadan" , gerçekten güvenilmez!Dengue is a mosquito-borne virus infection1


Dünya Sağlık Örgütü, her yıl yaklaşık 390 milyon dang humması vakası olduğunu gösteren bir araştırmaya işaret ediyor ve bunların 96 milyonunun klinik semptomları var. Dang, Afrika'da, endemik bölgelerde, Doğu Akdeniz'de, Güneydoğu Asya'da ve Batı Pasifik'te 100'den fazla ülkede mevcuttur. Batı Pasifik bölgesi, Güneydoğu Asya ve Amerika en çok etkilenen bölgelerdi.


Dengue is a mosquito-borne virus infection

Dang humması, bebeklerin yanı sıra yetişkinleri de etkileyebilen, grip benzeri ciddi bir hastalıktır. Ciddi komplikasyonlarla karakterize olan şiddetli Dang, ölüme neden olabilir.


Önleme ve kontrol

Şu anda, Dang virüsünün yayılmasını kontrol etmenin veya yayılmasını önlemenin tek yolu, sivrisineklerin çevre yönetimi yoluyla üreme alanlarına erişimini önlemek ve yapay sivrisinek oluşumunu önlemek için katı atıkları uygun şekilde bertaraf etmek de dahil olmak üzere sivrisinek vektörleriyle savaşmaktır. habitatlar; Evdeki su saklama kaplarını kapatın ve haftalık olarak boşaltın ve temizleyin; dış mekan su saklama kaplarına uygun böcek ilaçlarını uygulayın;


Sivrisinek popülasyonları özellikle yüksekse, Holly Oil veya Çam Yağı içeren böcek kovucuları düşünün.


Örneğin bu, dört saat boyunca güvende kalır.

TOPONE1

Son olarak, seyahate çıkmadan önce (özellikle daha önce yurt dışı seyahatleri), seyahat destinasyonunda bir salgın olup olmadığını kontrol edin, iyi bir kendinizi koruma işi yapın.


Lütfen dikkatini ver-ehaberlerimiz,Güncelleniyor

GuangZhou TOPONE Chemical Co, Ltd