Sivrisinekler Tarafından Bulaşan Viral Enfeksiyon

- Jan 08, 2021-

Sivrisinekler tarafından bulaşan viral bir enfeksiyon


Dang humması sivrisinek kaynaklı bulaşıcı bir hastalıktır, özellikle dişi aedes aegypti sivrisinekler tarafından bulaşan, ama aynı zamanda dişi Aedes Albopictus tarafından, ayrıca "çiçek sivrisinek olarak da bilinir." Virüs insanlara sivrisinek ısırıkları yoluyla bulaşır, ama kişiden kişiye değil. Yani, bazı söylentiler "dang humması hava yoluyla bulaşabilir" , gerçekten güvenilmez!


Prevention of mosquitoes (2)


Dünya Sağlık Örgütü, her yıl yaklaşık 390 milyon dang humması vakası olduğunu ve bunların 96 milyonunun klinik semptomlara sahip olduğunu gösteren bir çalışmaya işaret ediyor. Dang humması Afrika'da 100'den fazla ülkede, endemik, doğu Akdeniz, Güneydoğu Asya ve Batı Pasifik'te bulunmaktadır. Batı Pasifik bölgesi, Güneydoğu Asya ve Amerika en çok etkilenen bölgeoldu.


Prevention of mosquitoes


Dang humması yetişkinlerin yanı sıra bebekleri de etkileyebilen grip benzeri ciddi bir hastalıktır. Şiddetli dang humması, ciddi komplikasyonlar ile karakterize, ölüme neden olabilir.

Önleme ve kontrol

Şu anda, Dang virüsünün yayılmasını önlemenin tek yolu, sivrisineklerin çevre yönetimi yoluyla üreme alanlarına erişmesini engellemek ve yapay sivrisinek habitatlarının oluşmasını önlemek için katı atıkları düzgün bir şekilde bertaraf etmek de dahil olmak üzere sivrisinek vektörleri ile mücadele etmektir; Kapak ev su depolama kapları ve boş ve temiz onları haftalık; dış su depolama kapları için uygun pestisitler uygulamak;


Prevention of mosquitoes1

Eğer bir sivrisinek tarafından ısırır, holly yağı veya Çam Yağı içeren bir böcek kovucu kullanmayı düşünün

Örneğin, ürün, sivrisinek sorun kurtulmak için çok etkili olabilir:

Prevention of mosquitoes (3)

Doğal, sağlıklı, nazik bakım 100 yıllık miras, doğal bitki özleri, otlar olmadan klasik yemek tarifleri Aile sağlığı ve uyku Guardian.

Lütfen dikkat edinHedefhaberlerimiz, Güncelleştirme

GuangZhou TOPONE Chemical Co, Ltd